تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
ابزار بتادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
چاپ ساک دستی پارچه ای
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
دانلود فارسی ساز بازی ها

اخبار و اطلاعات پزشکی ایران و جهان

تاریخچه پنی سیلین و اولین تزریق آن در ایران (بخش سوم)

تعداد نظرات : 2506

من با عجله وارد قلعه و اطاق زائو شدم. زائو خانمی بود خیلی چاق و سنگین‌وزن حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ ‌کیلو؛ دیدم بچه به‌دنیاآمده و در‌کنار او یک زن یزدی نشسته و مشغول کمک و خدمت‌کردن است ولی ناف‌بچه را نبریده‌اند و جفت را‌ نیز نگرفته‌اند. من اولین‌کاری که کردم بندناف بچه را بسته و بریدم و جفت را نیز خودم گرفتم، بچه گریه‌می‌کرد و صحیح و سالم بود؛ دادم بچه را ببرند لباس بپوشانند.

چیزی که برای من در بدو ورود به اطاق‌زائو جلب‌توجه می‌کرد، پردة کثیف و خاک‌آلودی بود شبیه به گلیم و جاجیم که با هردفعه وارد‌شدن یک‌فرد، چون پرده حرکت‌می‌کرد، گرد‌و‌خاک زیادی متصاعد‌می‌شد و از همان هنگام من نگران وضع زائو‌شدم و حس‌ششم من پیش‌آگهی بدی را در‌مورد وضع زائو‌ احتمال می‌داد و اتفاقاً پیش‌بینی و نگرانی من درست از کار درآمد و مشکلات شدیدی برای زائو پس‌از زایمان پیش‌آمد که خواهم‌گفت.


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 49063
     

رژیم لاغری کتوژنیک

تعداد نظرات : 28654

رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر بیان شده این خارش باعث تحریک استون میشود که در عرق دفع میگردد. در برخی افراد پیروی از این رژیم غذایی، خارش پوست را به همراه داشته است.

متخصص رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک میزان پروتئین مصرفی مجاز در رژیم کتوژنیک چه قدر است؟ در ادامه لیستی کوتاه از مزایای رژیم کتوژنیک ذکر شده است. ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - امروزه یکی از تبلیغاتی که برای تناسب اندام و کاهش وزن در کوتاه مدت در فضای مجازی و سالنهای زیبایی و ورزشی انجام میشود رژیمهای کتوژنیک یا کم …   رژیم کتوژنیک، یک رژیم غذایی کوتاه مدت است، اما این رژیم نیز مانند تمام رژیمهای غذایی عوارضی هم دارد که در این مقاله شایعترین عوارض رژیم کتوژنیک را توضیح داده ایم.


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 455028
     

تاریخچه پنی سیلین و اولین تزریق آن در ایران (بخش دوم)

تعداد نظرات : 0

سخنرانی پروفسور اوبرلن که سه موضوع ‌جدیدپزشکی را برای ما از خارج آورده بود، بسیارتازه و جالب بود.

۱. کشف د.د.ت

۲.کشف‌Rh خون

۳. کشف پنی‌سیلین و کشف پنی‌سیلین مژده بزرگ و نوینی برای ما پزشکان و جراحان بود.

در‌سال‌ ۱۳۲۴ ‌شمسی در وزارت‌بهداری یک مستشار آمریکایی بود به‌نام «میر»؛ در‌آن زمان در‌هر وزارتخانه‌ای ۱‌یا۲‌مستشار خارجی خارجی مستقر بود.

«میر» ۵ ‌شیشه پنی‌سیلین به بیمارستان زنـــان داده بود و گفتــه بود در‌موارد سخت بیماری‌ها و عفونت‌ها که هیچ چاره دیگری وجود ندارد از‌این آنتی‌بیوتیک استفاده‌نمایید.

فقط توقعی که داشت این بود که نتیجه و گزارش دارو و بهبود یا عدم‌بهبود بیمار را پس‌از تزریق این دارو گزارش‌داده و به او تحویل‌دهیم.


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 518
     

سمعک داخل گوش چیست؟

تعداد نظرات : 388

یکی از مدل های اصلی سمعک، سمعک داخل گوش است. سمعک های داخل گوش دارای چند مدل می باشند. این مدل سمعک برای کم شنوایی خفیف تا شدید مناسب است. سمعک های داخل گوش دارای چندین مدل اصلی هستند.

انواع سمعک های داخل گوش با توجه به میزان شنوایی و ساختار آن متفاوت هستند. در ادامه انواع مدل های سمعک داخل گوش بررسی خواهند شد. در ادامه این مقاله درباره با سمعک داخل گوش به طور مفصل صحبت خواهد شد.

·        سمعک داخل گوش (ITE)

·        داخل کانال (ITC)

·        کاملاً داخل کانال(CIC)

سمعک های نامرئی در کانال (IIC)


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 2451
     

تاریخچه پنی سیلین و اولین تزریق آن در ایران (بخش اول)

تعداد نظرات : 0

تاریخچه پنی سیلین و اولین تزریق آن در ایران که به همّت جناب دکتر علی محسنی تدوین‌شده‌، به‌قدری جالب و شنیدنی می‌باشد که بر‌آن‌شدم تا این نوشتار را در هفته‌نامه و سایت پزشکی‌ امروز بیاورم. نواری که این مطالب برگرفته از‌آن می‌باشد، در‌سال ‌۱۳۷۶ ضبط شده‌است.

تاریخچه پنی سیلین و اولین تزریق آن در ایران:

«… این موضوع که تعریف‌می‌کنم در‌سال‌ ۱۳۲۴ اتفاق افتاده که هنوز پنی‌سیلین در‌ایران واردنشده و ما پنی‌سیلین را مصرف‌ و تزریق نکرده بودیم. پنی‌سیلین درسال۱۹۲۸ میلادی توسط فلمینگ کشف‌شد و همکارانش دنبال کشف او را ادامه‌دادند تا این‌که درسال۱۹۴۰ به‌صورت تزریقی در اروپا مورد استفاده قرار‌گرفت. ‌پیش‌از‌ این‌که وارد بحث‌شویم، می‌خواهم بگویم که چگونه پی به ‌وجود پنی‌سیلین بردیم.


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 770
     

روش های درمان یبوست در کودکان

تعداد نظرات : 39

یکی از مشکلات شایع و متداول در کودکان ، یبوست است. در صورتی که تعداد دفعات مدفوع کم و یا مدفوع سفت و خشک باشد؛ کودک مبتلا به یبوست است.

یکی از دلایل این اختلالات در کودکان تغییر در رژیم غذای و آموزش زودرس توالت است. این اختلال در کودکان معمولا موقتی و قابل درمان است. در ادامه درباره با یبوست کودکان و نحوه درمان آن صحبت خواهیم کرد.

·        علائم یبوست در کودکان چیست؟

·        تشخیص یبوست در کودکان چگونه است؟

·        درمان یبوست در کودکان چگونه است؟

علائم یبوست در کودکان چیست؟

یبوست می تواند همانند تمامی اختلالات علائمی داشته باشد. علائم وجود یبوست در کودکان می تواند شامل موارد زیر باشد.

·        دفع مدفوع کمتر از 3 بار در هفته

·        درد های شکمی به علت حرکات روده ای سخت و عبور دشوار مدفوع از روده ها

·        درد در هنگام دفع مدفوع

·        وجود خون در سطح مدفوع

·        در صورتی که دفع مدفوع برای کودک سخت باشد؛ از انجام آن خود داری می کند. 


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 1742
     

آیا واقعا کافئین عملکرد ورزشی را ارتقا می دهد؟

تعداد نظرات : 1

کافئین را شاید بتوان یکی از معروف ترین و پرمصرف ترین نوشیدنی ها در سراسر دنیا دانست، ادعا می شود نوشیدنی های حاوی کافئین می توانند بر عملکرد ورزشی فرد مصرف را ارتقا دهند.

آیا کافئین و نوشیدنی هایی مانند قهوه که دارای کافئین هستند می توانند عملکرد ورزشی فرد را ارتقا دهند یا اینکه ادعاهای موجود در این خصوص پایه علمی ندارند؟

کافئین از جمله ترکیبات شیمیایی است که در برخی از نوشیدنی ها وجود دارد، اما بسیاری از ما این ترکیب را بیشتر از همه با قهوه می شناسیم. مدتهاست که ادعا می شود این ماده شیمیایی می تواند بر روی عملکرد ورزشی افراد تاثیر مثبتی داشته باشد.


برچست ها : ,
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 634
     

احساس درد در استخوان‌هایتان هیچ ارتباطی با آب و هوا ندارد!

تعداد نظرات : 2701

برخی از مردم می‌گویند که درد مفصل یا پشت‌شان با سرد شدن آب و هوا زیاد می‌شود اما یک مطالعه‌ی جدید نشان می‌دهد که هیچ ارتباطی بین مفاصل دردناک و الگوهای بارندگی وجود ندارد.

درد پشت یا مفصل در روزهای بارانی

این مطالعه، ادعاهای بیمه‌ی مربوط به بیش از ۱٬۵ میلیون نفر ۶۵ ساله و بالاتر را به همراه اطلاعات بارندگی روزانه از اداره‌ی ملی اقیانوسی و و جوی تجزیه‌ و تحلیل کرد. پزشکان با استفاده از ادعاهای بیمه به تعداد مراجعات بیماران به پزشکان به علت درد پشت یا مفصل در روزهای بارانی در مقابل روزهای غیربارانی نگاهی انداختند.


برچست ها : ,,,
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 27425