یکی از مدل های اصلی سمعک، سمعک داخل گوش است. سمعک های داخل گوش دارای چند مدل می باشند. این مدل سمعک برای کم شنوایی خفیف تا شدید مناسب است. سمعک های داخل گوش دارای چندین مدل اصلی هستند.

انواع سمعک های داخل گوش با توجه به میزان شنوایی و ساختار آن متفاوت هستند. در ادامه انواع مدل های سمعک داخل گوش بررسی خواهند شد. در ادامه این مقاله درباره با سمعک داخل گوش به طور مفصل صحبت خواهد شد.

·        سمعک داخل گوش (ITE)

·        داخل کانال (ITC)

·        کاملاً داخل کانال(CIC)

سمعک های نامرئی در کانال (IIC)

سمعک داخل گوش (ITE)

بدنه سمعک های داخل گوش(ITE)، تمامی فضای گوش را پر می کنند. این نوع از سمعک ها به طور کامل در داخل گوش یا مجرای گوش تعبیه می شوند. رسیدگی به سمعک های داخل گوش(ITE) بسیار راحت و آسان است. مدل(ITE) برای افراد عینکی مناسب است.

سمعک های ITE دارای ویژگی های الکترونیکی از جمله کنترل صدا هستند. باطری سمعک داخل گوش (ITE) نسبت به سمعک های کوچک عمر بیشتری دارد. همچنین استفاده از باطری های قابل شارژ نیز امکان پذیر است.

همه اجزای سمعک داخل گوش در بدنه نصب شده است. میزان صدا را می توان به صورت دستی تنظیم کرد. جرم گوش می تواند عملکرد این دستگاه را ضعیف کند. صدای باد در سمعک های داخل گوش نسبت به سمعک های کوچکتر بیشتر شنیده می شود.


داخل کانال (ITC)

یکی از انوع سمعک های داخل گوش، سمعک داخل کانال می باشد. محفظه سمعک در مجرای گوش تعبیه می شود. این مدل از سمعک ها، تنها نیمی گوش را اشغال می کنند. سمعک های داخل کانال نسبت به سمعک های کاملا داخل کانال بزرگ تر(ITC) هستند.  به همین علت مدل داخل کانال (ITC) ویژگی های بیشتر نسبت به سمعک های کاملا داخل کانال دارد.


کاملاً داخل کانال(CIC)

کوچکترین مدل از سمعک های داخل گوش، سمعک کاملا داخل کانال هستند. سمعک های CIC به طور کامل در مجرای گوش قرار می گیرند. سمعک های کاملا داخل کانال(CIC) به دلیل اندازه کوچک آنها، قابلیت پیشترفته زیادی ندارد. سمعک های کاملا داخل کانال به صورت سفارشی و مطابق با ساختار گوش بیمار ساخته خواهد شد.

سمعک های نامرئی در کانال (IIC)

سمعک های نامرئی در کانال در انتهای مجرای گوش قرار می گیرد. سمعک های نامرئی در کانال برای دیگران قابل مشاهده نمی باشد. سمعک های نامرئی در کانال برای افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند مناسب نیست. سمعک های نامرئی در کانال به علت اندازه کوچک تر قابلیت های کمتری نسبت به سمعک های بزرگ تر دارد. تهیه سمعک های نامرئی در کانال به صورت سفارشی انجام می شود. معمولا با استفاده از چاپ سه بعدی و آلیاژی از تیتانیوم قالب این نوع از سمعک ها را ساخت.


در انتها

سمعک های داخل کانال یکی از انواع اصلی سمعک ها می باشد. سمعک های داخل کانال خود نیز دارای انواع مختلفی هستند. در صورت تشخیص کم شنوایی، استفاده از سمعک یک امر ضروری است. پزشک با استفاده آزمایشات و معاینات میزان کم شنوایی فرد بیمار را مشخص خواهد کرد. شنوایی سنجان با توجه به میزان کم شنوایی و ساختار گوش بیمار مناسب ترین نوع سمعک را پیشنهاد خواهند داد.

کلینیک گوش تهران واقع در خیابان ولیعصر با داشتن بهترین متخصصان گوش و حلق و بینی بهترین خدمات را به بیماران ارائه می دهد. اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش درمانی کلینیک گوش تهران و تیم حاذق این کلینیک هستید؛ با کلینیک گوش تهران تماس بگیرید.

پزشکان تیم کلینیک گوش تهران با سابقه طولانی بیست ساله جراحی های گوش می توانند مشاوره خوبی برای درمان بیمارهای گوش شما باشند.کلیه محتوای سایت کلینیک گوش تهران توسط متخصصان ماهر این تیم ازجمله دکتر نسرین یزدانی، دکتررضا زاده ،دکتر احدی و دکتر ساسان دبیری به تایید رسیده است.

 


برچست ها :