تاریخچه پنی سیلین و اولین تزریق آن در ایران (بخش سوم)

تعداد نظرات : 1522

من با عجله وارد قلعه و اطاق زائو شدم. زائو خانمی بود خیلی چاق و سنگین‌وزن حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ ‌کیلو؛ دیدم بچه به‌دنیاآمده و در‌کنار او یک زن یزدی نشسته و مشغول کمک و خدمت‌کردن است ولی ناف‌بچه را نبریده‌اند و جفت را‌ نیز نگرفته‌اند. من اولین‌کاری که کردم بندناف بچه را بسته و بریدم و جفت را نیز خودم گرفتم، بچه گریه‌می‌کرد و صحیح و سالم بود؛ دادم بچه را ببرند لباس بپوشانند.

چیزی که برای من در بدو ورود به اطاق‌زائو جلب‌توجه می‌کرد، پردة کثیف و خاک‌آلودی بود شبیه به گلیم و جاجیم که با هردفعه وارد‌شدن یک‌فرد، چون پرده حرکت‌می‌کرد، گرد‌و‌خاک زیادی متصاعد‌می‌شد و از همان هنگام من نگران وضع زائو‌شدم و حس‌ششم من پیش‌آگهی بدی را در‌مورد وضع زائو‌ احتمال می‌داد و اتفاقاً پیش‌بینی و نگرانی من درست از کار درآمد و مشکلات شدیدی برای زائو پس‌از زایمان پیش‌آمد که خواهم‌گفت.


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 33169
     

رژیم لاغری کتوژنیک

تعداد نظرات : 28653

رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر بیان شده این خارش باعث تحریک استون میشود که در عرق دفع میگردد. در برخی افراد پیروی از این رژیم غذایی، خارش پوست را به همراه داشته است.

متخصص رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک میزان پروتئین مصرفی مجاز در رژیم کتوژنیک چه قدر است؟ در ادامه لیستی کوتاه از مزایای رژیم کتوژنیک ذکر شده است. ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - امروزه یکی از تبلیغاتی که برای تناسب اندام و کاهش وزن در کوتاه مدت در فضای مجازی و سالنهای زیبایی و ورزشی انجام میشود رژیمهای کتوژنیک یا کم …   رژیم کتوژنیک، یک رژیم غذایی کوتاه مدت است، اما این رژیم نیز مانند تمام رژیمهای غذایی عوارضی هم دارد که در این مقاله شایعترین عوارض رژیم کتوژنیک را توضیح داده ایم.


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 445381